Alumni találkozót tartottunk az áramszegénység és az oktatási ügykoalíciós tagjainknak

Alapítványunk a roma önszerveződések fejlesztése érdekében eddig két ügykoalíciót (ÜK), azaz egy-egy adott ügy köré szerveződő roma aktivista hálózatot hozott létre. Az első csapat az áramszegénység mint probléma köztudatba emelését és annak csökkentését tűzte zászlajára, míg a második ÜK a roma gyerekek indokolatlan SNI-vé minősítését és az iskolai szegregációt helyezte a fókuszba.

A hétvégén először találkoztak a két hálózat tagjai és egy közös alumni csoport létrehozásáról döntöttek. Hamarosan rendszeres találkozók alkalmával intenzív tervezés veszi kezdetét, amely az elképzelések szerint megágyaz majd egy, a roma érdekérvényesítés terén végzendő közös munkának.