kelt.: 2013-05-16 09:57:10 - <<< vissza

Kedves Barátaim és Ismerőseim!

Az 1%-ról van szó.

Bevallom, hogy próbáltunk egy figyelem felhívó spotot készíteni, de nem ment. Nehéz az irgalmatlanul sok hirdetés közül kitűnni, ráadásul úgy, hogy közben ne kelljen az általunk segített embereket, főleg gyerekeket statisztának felhasználni egy "hatásos" 30 másodperchez. Ha meg nem szívhez szóló, akkor végképp senki nem figyel rá. Biztos van ennek egy normális formája is, mindegy ebben nem vagyunk jók, szakemberhez kell fordulnunk. Mindezzel együtt nem szeretnénk lemondani azoknak az embereknek a segítségéről, akik tudnak vagy hallottak a Polgár Alapítvány munkájáról. Szükségünk van az 1%-okra, mert szeretnénk kiterjeszteni azokat a foglalkoztatási programjainkat, amiket azokon a helyeken indítunk, ahol még a közmunka is kegynek számít. Szeretnénk minél több gyereket bevonni a tehetségprogramjainkba (www.romatehetseg.hu), hogy sikeresek legyenek és példájuk hirdesse, jól összerakott programmal van (csak) kitörés onnan, ahonnan még senkinek nem sikerült. De szeretnénk legalább azzal a tíz faluval - akik évtizedek óta egykedvűen kullognak a szegénységi létra legalján - tudatni, hogy nincsenek egyedül, ha mást nem, hó végén krumplit, télen cipőt, karácsonykor ajándékot gyűjtünk nekik és elvisszük hozzájuk...

Lobbizunk is persze. Tapasztalatainkat rendre leírjuk és próbáljuk eljuttatni a döntéshozókhoz, kérve, követelve őket, hogy változtassanak egyszer a jogszabályokon, másszor a joggyakorlaton, de leginkább a szemléletükön.

Hogy legyen forrásunk mindehhez és jövőre is közhasznú szervezet maradhassunk, szükségünk van az 1%-okra.

Jó lenne, ha nekünk ajánlaná(d) fel vagy elküldené(d) ismerőseidnek.

Adószámunk: 18129023-1-41

Nevünk: Polgár Alapítvány az Esélyekért