kelt.: 2013-07-17 14:00:58 - <<< vissza

Helyi foglalkoztatási programok

A Polgár Alapítvány magas roma arányú falvakban elsősorban az Észak- Magyarországi régióban alulról építkező, a helyiek gazdasági ötletére épülő  foglalkoztatási programok megvalósítását támogatja.

Célok:

• bevont családok lényegesen magasabb jövedelemre tegyenek szert, mint amit a közmunkáért kapnak

• a fenntartható, piacra termelő, hasznos tevékenység által növekedjen önbecsülésük, elismertségük a helyi közösségben

•  foglalkoztatás elindítson más (oktatási, lakhatási, egészségügyi) helyi programokat is

• csökkenjen a cigányok és nem cigányok egymás felé irányuló előítélete, növekedjen a helyi együttműködés

Az alapítvány közreműködésének eszközei:

1. részvételi alapú kutatás és fejlesztés módszertanával a helyiek aktivizálása, a projekt közös megtervezése (interjúk, igény- és erőforrás felmérés, workshopok, költségvetés, megállapodás, szerződés)

2. kamatmentes kölcsön biztosítása

3. kapcsolattartás, segítés (mentor illetve szakemberek), tájékoztatás

4. beszámolás, elszámolás, kölcsön visszafizetés elősegítése

5. a következő gazdasági év megtervezése

6. újabb kölcsön a folytatáshoz és kiterjesztéshez

7. a fenti 3. ponttól ismétlődik, mindaddig, amíg a pilotot be nem zárjuk

Vannak olyan programok, ahol valamennyi eszközt alkalmazzuk, van, ahol a helyi szükségleteknek megfelelően csak néhány elemet.

Megvalósítási helyszínek (alkalmazott eszközök sorszámmal):